Potrzebujesz szybkiej wysyłki? Dział 24h czeka na Ciebie Zobacz produkty*

Letnie i siatkowe

Filtr
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 71

na stronę
Wyświetl jako Krata Lista
Filtr
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 71

na stronę
Wyświetl jako Krata Lista

Upalne, słoneczne dni, hektary zielonych pastwisk, cudowne tereny w oferującym przyjemny chłód lesie – i one...OWADY. Chociaż w znacznej większości pożyteczne, skutecznie potrafią uprzykrzyć życie zarówno konia jak i jeźdźca. Wtedy z pomocą przychodzą ONE – derki letnie i siatkowe. Skuteczniejsze niż spraye na owady, które często tracą swoje właściwości gdy koń się spoci.

Siatkowe, polarowo-siatkowe, poliestrowo-siatkowe

Derki letnie i siatkowe mogą być wykonane w całości z mocnej siateczki lub siateczki połączonej z cienkim poliestrem/polarem. Wybierając derkę siatkową, powinniśmy zwrócić uwagę na gęstość splotu, obszary, które derka przykrywa oraz rodzaj zapinania. Najskuteczniejsze będą derki z bardzo drobną siateczką, wyposażone w kaptur mocowany do kantara, obszerną klapę na ogon oraz klapę pod brzuchem. Derki z poliestrową lub polarową wstawką (najczęściej wzdłuż grzbietu konia) pełnią dodatkową fukcję — letniej derki osuszającej (wstawka polarowa) lub letniej derki przeciwdeszczowej (wstawka poliestrowa).

Zarówno gęsty splot, jak i wstawki wzdłuż grzbietu chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, co jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy nasz koń ma jasną, podatną na poparzenia skórę. Z derek siatkowych możemy korzystać również podczas letnich treningów. Jest wiele modeli zaprojektowanych specjalnie z takim założeniem. Posiadają one niezbędne wycięcia (na siodło oraz w miejscu przylegania łydek) oraz wygodne, stabilizujące derkę podczas ruchu mocowania. Derki takie docenią zwłaszcza wielbiciele terenów, preferujący długie wędrówki i spacery z końmi. W przeciwieństwie do preparatów przeciw owadom, derki nie tracą swoich właściwości, gdy koń się spoci lub wejdzie do wody.

Wysoka jakość i trwałość

W naszym sklepie internetowym znajdziesz letnie derki renomowanych producentów takich jak: Horseware, Busse, Bucas, Eskadron, HKM, QHP, Waldhausen, Equi Theme i wiele, wiele innych. Zapraszamy na zakupy, pomożemy Ci wybrać odpowiednią derkę.