Potrzebujesz szybkiej wysyłki? Dział 24h czeka na Ciebie Zobacz produkty*

DARMOWA DOSTAWA PRZY
ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 400 ZŁ
100% GWARANCJA ZWROTU
PIENIĘDZY
MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ LUB NAPISZ MAILA

Pad terapeutyczny Nordian Light Therapy M 24h

Pad terapeutyczny Nordian Light Therapy M 24h

Ochraniacz terapeutyczny Nordian Light Therapy 24h

2 245,00 zł

Już od wczesnych lat 80-tych terapia światłem była stosowana w leczeniu koni i pomagała utrzymać je w szczytowej formie psychofizycznej. Wyniki przeprowadzanych badań dotyczących wpływu światła czerwonego na organizmy żywe są imponujące. Terapia światłem LED jest jednym ze sposobów, aby pomóc organizmowi w samoleczeniu. Przy zastosowaniu odpowiedniej długości fal w tkance poddanej ekspozycji zwiększa się krążenie sprzyjające tworzeniu się nowych naczyń włosowatych. Nowe naczynia włosowate przyspieszają proces gojenia i regeneracji dostarczając więcej tlenu, a także więcej składników odżywczych. Terapia LED stymuluje uwalnianie adenozynotrifosforanu (ATP). ATP jest głównym nośnik energii w komórkach. Jego zwiększenie pozwala komórkom na szybsze wykorzystanie składników odżywczych i szybsze pozbywanie się produktów przemiany materii. Ponadto światłoterapia zwiększa aktywność układu limfatycznego. Dzięki zastosowaniu terapii światłem można podwoić średnicę naczyń limfatycznych, usprawniając ich działanie, co w praktyce oznacza szybsze ustępowanie i zmniejszanie obrzęków. Badania dowodzą również, że diody LED stymulują produkcję kolagenu. Dzięki zwiększeniu produkcji tego budulcowego białka, poddane terapii obszary znacznie szybciej się regenerują oraz są mniej podatne na urazy. Zwiększona produkcja kolagenu przyspiesza gojenie się trudnych ran oraz zmniejsza powstawanie blizn, sprawiając, że są one mniej widoczne i bardziej elastyczne.

Badania przeprowadzone na licznych grupach koni a także psów potwierdzają skuteczność terapii światłem w zakresie:
- zmniejszania trudnych do zdiagnozowania bólów mięśniowo-szkieletowych,
- poprawy komfortu życia zwierząt ze zwyrodnieniami (zmniejszenie kulawizn),
- łagodzenia stanów zapalnych zarówno skóry, jak i tkanek głębokich,
- przygotowania grzbietu konia do przyjęcia jeźdźca, zwłaszcza w miesiącach zimowych, poprzez rozgrzanie, zwiększenie krążenia i rozluźnienie mięśni,
- przyspieszenia regeneracji po intensywnych treningach.

W magazynie 2 dni

Ochraniacz terapeutyczny Nordian Light Therapy wyposażony został w 270 diod LED emitujących jednocześnie widzialną czerwień (660 nm) i bliską podczerwień (850 nm). Działanie światła czerwonego i bliskiej podczerwieni na komórki żywego organizmu jest fizjologicznie podobne, z tą różnicą, że bliska podczerwień obejmuje swoim zasięgiem głębsze struktury. Połączenie obu promieniowań umożliwia jednoczesne, wszechstronne działanie lecznicze. Widzialne światło czerwone jest bardzo skutecznie absorbowane przez wierzchnie warstwy skóry i doskonale nadaje się do stymulowania punktów spustowych i akupunkturowych oraz leczenia ran i infekcji. Światło bliskiej podczerwieni penetruje głębsze obszary i jest wykorzystywane do leczenia ścięgien, więzadeł, kości, stawów i mięśni.

Ochraniacz Nordian Light Therapy zalecany jest dla koni:
- z przebytymi lub aktualnymi urazami ścięgien i więzadeł,
- z urazami i bolesnością mięśni,
- z obrzękami, skręceniami, nadwyrężeniami,
- z objawami bólu, stanem zapalnym i zwyrodnieniami,
- z trudno gojącymi się ranami,
- z dużymi, powodującymi dyskomfort bliznami,
- intensywnie pracujących.

Terapia światłem LED o określonych długościach fal: zwiększa krążenie krwi, stymuluje punkty spustowe i akupunkturowe, pomaga rozluźnić mięśnie i zmniejszyć stres, pomaga zapobiegać kontuzjom i przeciążeniom, skraca czas regeneracji po treningu oraz przyspiesza gojenie trudnych ran. Systematyczne stosowanie wspiera naturalny mechanizm odnowy komórek, a tym samym przyspiesza leczenie ostrych i przewlekłych chorób.

Ochraniacz dostarczany jest w poręcznej torbie wykonanej z amortyzującego materiału EVA-zapewniającej bezpieczny transport i przechowywanie. W środku znajduje się ładowarka i kompletnie naładowany akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu terapię można rozpocząć natychmiast po zakupie. Wbudowany kontroler umożliwia wybór intensywności terapii (25%, 50%, 75%, 100%) oraz czasu zabiegu (5m, 10m, 15m, 20m, 25m, 30m). Wyświetla również pojemność baterii oraz jest wyposażony w ochronę przed przeładowaniem.

Zastosowanie:
Dla uzyskania najlepszych wyników producent zaleca stosować ochraniacz 1-2x dziennie przez około 10-15 minut, wybierając intensywność 3 lub 4 (niezależnie od tego, czy leczymy uraz, czy stosujemy go profilaktycznie). Następnie można zmniejszyć liczbę zabiegów w zależności od potrzeb. Zabieg nigdy nie powinien trwać dłużej niż 30 minut, w przeciwnym razie nie osiągniemy oczekiwanego efektu. W przypadku wrażliwych koni lub obszarów należy rozpocząć od mniejszej intensywności oraz powoli wydłużać czas leczenia.

Zalecenie:
Używać przed treningiem, aby rozluźnić napięte mięśnie, ścięgna i stawy. Terapia światłem pomoże poczuć się koniowi lepiej, szybciej rozluźnić i zrelaksować przed pracą.
Używać po treningu, aby wspomóc regenerację swojego konia, zapobiegać stanom zapalnym i bólowi w najlepszy możliwy sposób.
Nigdy nie stosować na nowotwór złośliwy u zwierzęcia, chyba że zaleci to wykwalifikowany lekarz weterynarii.

Zawartość opakowania: Ochraniacz o wymiarach 40 x 32 cm, 2x rzepy mocujące, akumulator litowo-jonowy 11,1 V/2200, mAh Ładowarka (12,6 V), torba z materiału EVA.

Więcej informacji
Model RU10177
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ochraniacz terapeutyczny Nordian Light Therapy 24h

Poznaj nasze bestsellery: 


Zobacz co jeszcze dla Ciebie mamy:Produkty na czasie: